TOTA

Eğitim Kadromuz

Peter Altmeyer

DO, DPO (D) – „ Osteopathische Behandlung von Kindern“ („Pediatrik Osteopati Tedavisi “) kitabın eş-editörü ve eş-yazarı., Hippokrates. 2003-2004 arasında Osteopathie Schule Deutschland’ta pediatrik osteopati alanında yüksek lisans yaptı. 2002 yılından itibaren OSD'de okutman olarak çalışıyor. IMAGO Therapeutikum Werfmershalde’nin müdürüdür. Uzmanlık alanı: meridyen tekniğinde ses tedavisi, pediatrik osteopati tedavisi, antroposofikli genişletilmiş natüropati. DROM, AFO, Akademie für persönliche Meisterschaft i Deutsche Gesellschaft für Kinderosteopathie (DGKO)‘nin üyesi.

DO (B), BSc. (Hons) Ost Med, MSc Ost Jean Marie A.T. Beuckels

Witten/Herdecke Üniversitesi yanında bulunan Zentrum für Integrative Medizin (İntegratif Tıp Merkezi)‘nde tıp teorisi, integratif ve antroposofik tıp, osteopatik ve osteosofik tıp okutmanı.

Kjell Erling Bjornaes

MSc in Osteopathy, PhD, DO (N). Nordic Academy of Osteopathy’nin kurucu üyesi, yönetim kurulu üyesi ve okutmanı.

Cristian Ciranna-Raab

BSc (Hons) Ost, MSc Ost, DO (I/D). Galler’de bulunan University of Wales’in mezunu. European School of Osteopathy’de yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans eğitim kapsamında jinekolojik fonksyonel bozukluklar ve kadın infertilitelik konularında uzmanlık yaptı. 2006’den itibaren Osteopathie Schule Deutschland’de müdür olarak çalışıyor. VOSD’un başkanı ve Osteopathic European Academic Network (OSEAN)’in başkan yardımcısıdır. Profesyonel edebiyatta birçek pozisyonun eş-yazarı.

Tobias K. Dobler

Doctor of Health Science, Master of Medical Science, B.Sc. (Hons) Ost., Berlin’de OSD’de tam zamanlı çalışmalar yürütmektedir. 1997’de ESO bitirdi. 12 yıldan beri Stuttgart’ta çalışıyor. Profesyonel edebiyatta birçok yayının eş-yazarı ve eş-yayıncı. Kuruluşundan beri OSD’de okutman olarak çalışıyor.

Jerry Draper-Rodi

DO, PGDip, PGCert (F/E). (BSO’da) araştırma görevlisi ve uygulayıcıdır. Osteopati alanında doktora derecesini yaptı, Research Methods (BSO London)’da yüksek lisans üstü eğitimini aldı. Klinik anatomi (PGDip) alanında yüksek lisansını Universität Paris V Descartes’te, uygulamalı anatomi alanında klinik ve resim araştırmaları, yüksek lisansını ise Université Paris Ouest’te yaptı. Birçok bilimsel yayının yazarıdır.

Christian Fossum

DO (N). Norwegian University College of Health Sciences Osteopati Bölüm Başkanıdır. Maidstone’da European School of Osteopathy’nın başkan yardımcısı, Kirksville College of Osteopathic Medicine’de “Osteopathic Manipulative Medicine”’bölümüde okutman ve Kirksville’de A.T. Still Health Sciences Üniversitesinde A.T. Still Research Institute’nün başkan yardımcısıdır. Birçok bilimsel yayının yazarı, birkaç kitabın eş-yazarıdır. Dünyanın birçok yerinde okutman olarak çalışıyor.

Marcus Fröhlich

DPO Osteopati uzmanı (1996), 2006’da pediatrik osteopati, 2010’da ise sportif osteopati alanlarında eğitimini bitirdi. MSc derecesine adaydır. Birkaç yıldan beri Koblenz’teki doktorlarla işbirliği içinde bulumaktadır.

Jochen Frühwein

BSc Ost DO Ost, 2003’ten beri asistan ve okutmandır. Kronik ve ani ağrı sendromları veya iç hastalıkları, üroloji, jinekoloji ve nöroloji çerçevesindeki fonksyonel bozuklukları olan hastaların rehabilitasyon alanında uzmandır.

Prof. Dr. John Glover

DO (USA). 1988’den osteopati uzmanı olarak çalışıyor, Touro’da College of Ostheopatic Medicine’deki Osteopati-Manuel Tıp Bölümünün müdürüdür, daha önce American Academy of Ostheopaty’nin başkanı olarak çalıştı. Counterstrain konusundaki çalışmalarin eş-yazarı: A handbook of Osteopathic Techniques (1995), Foundations for Osteopathic Medicine (2001), Leitfaden Osteopathie (Osteopati el kitabı) (Elsevier 2009). Counterstrain tekniği konusunda video projesinin koordinatörü ve yaratıcısıdır 1992-94

Dr. med. Rüdiger Goldenstein

DO DPO (D), MSc Paed Ost. Doktor, ortopedi uzmanı, Osteopathische Behandlung von Kindern (Pediatrik osteopati tedavisi) kitabınin eş-yazarı (Hippokrates 2010), Deutsche Gesellschaft für Kinderosteopathie (Alman Pediatrik Osteopati Kurumu) başkanıdır.

Sabine Hansen

Dipl.-oec.-troph., B.Sc. (Hons) Ost, DO, DPO (D). 1999’dan itibaren osteopati uzmanı olarak çalışıyor. OSD Pediatrik Kliniğini yönetiyor. 2000’den itibaren okutman olarak çalışıyor, bebekler tedavisi uzmanıdır, Osteopathie in der Frauenheilkunde (Kadınlar tedavisinde osteopatinin yeri) kitabın eş-yazarı (2010). Alman ve Avrupa Pediatrik Osteopati Kurumunun kurucu üyesidir (Gesellschaft für Kinderosteopathie).

Kerstin Herre

DO OSD, PT (D) 1995’ten itibaren fizyoterapist, 2012’den itibaren osteopati uzmanı. Kendi kliniği var, bakıcı/asistan olarak çalışıyor. Osteopati konusunda el kitabın eş-yazarı.

Sander Kales

DO, DPO, 2001’den itibaren osteopati uzmanı. Bari Üniversitesinde Quantum Bewusstsein’nin mezunu. University of Wales/OSD’de pediatrik osteopati alanında yüksek lisans derecesini aldı. Wissenschaft und Untersuchung (Osteopatide bilim ve araştırma) vakfının eş-başkanı.

Prof. Dr. Paul Klein

DO(B). 1986’dan bu yana osteopati uzmanı. Brüksel Özgür Üniversitesinde osteopati bölümünün başkanı. 60 bilimsel yayının yazarı, Biomechanik der menschlichen Gelenke (İnsan eklemlerin biyomekaniği) ve Biomechanik der Wirbelsäule (Omurganın biyomekaniği) yayınlarının eş-yazarı.(Elsevier 2004/2007)

Dr. med. Marco Korell

DO OSD, Genel Tıp uzmanı. Omuz eklemi konusu ile ilgili birçok bilimsel yayının yazarı. (Journal Clinical Orthopedics, American Journal of Biomechanic, Zeitschrift für Sportmedizin).

Yulia Kracht

BSc (Hons) osteopatii, DO, pediatrik osteopati uzmanı, Somatic Experience yöntemiyle travma tedavisinde terapist, pediatrik tedavi ve anne ile bebeklerde perinatal travmalar tedavisi uzmanı. Oyten’de kendi Pediatrik Osteopati Sağlık Merkezi, Brema yanındaki Achim’de ise kendi kliniği var. 2013’den itibaren OSD’de okutman ve klinik danışmanı olarak çalışıyor.

Tobias Krug

MSc Ost, DO OSD,2004’ten itibaren kendi kliniği bulunmaktadır. Kürek çekme dalında birçok defa Alman şampiyonu oldu.

Torsten Liem

MSc Ost, MSc Paed Ost, DO, DPO (D), osteopati GOsC (GB), Osteopathie Schule Deutschland (OSD)‘de ve pediatrik osteopati alanında master derecesinin yaratıcısı ve pediatrik kliniğin müdürüdür. „Morphodynamik in der Osteopathie“ („Osteopatide morfodinamik“) i „Osteopathische Behandlung von Kindern“ („Pediatrik Osteopati Tedavisi“)‘kitaplarını yayınladı.

Jan-Helge Lorenz

B.Sc. (Ost.), DO OSD 2000 - 2010 arasında spor gruplarının üyeleri üzerine osteopati bakımını gerçekleştiriyor.

Markus Nagel

BSc. Ost. St. (D). Hamurg Üniversitesine ait olan müzik tiyatrosu diploması var. Theorien osteopathischen Denkens und Handelns‘ (Osteopatik düşünme ve davranış teorileri) ve (Hippokrates 2008), Morphodynamik in der Osteopathie (Osteopatide morfodinamik)‘kitapların eş-yazarı (Hippokrates 2006)

Michel Puylaert

MSc, DO, 1995 yılından bu yana Ostaopat, Osteopathie Schule Deutschland’da (OSD) visseral osteopati çalışmaları bölüm başkanı, eş-editör ve yazar: “Leitfaden Viszerale Osteopathie” (“Visseral Osteopati El Kitabı”) (Elsevier, 2005), eş-yazar: “Leitfaden Osteopathie” (“Osteopati El Kitabı”) (Elsevier, 2009)

Luis Rivas DO

Fizyoterapist diplomasını 1996 aldı (Pontificat University of Salamanca , İspanya), 2002 yılından bu yana osteopat olarak çalışmaktadır, Osteopati Bilimsel Avrupa Federasyonu, Madrid, İspanya üyesidir. 2002 yılından bu yana, farklı ülkelerde, örneğin. Arjantin, Brezilya, Portekiz, İspanya, İtalya ve Almanya osteopati eğitimi vermektedir. Uluslararası dergilerde yayınları bulunmaktadır.

Michael Rüscher

MSc Ost, DO, PT, MTF, Patrik van den Heede ile birlikte Hamburg’da Morfodinamik üzerine çalışmalar yürütmektedir, şu anda pediatrik osteopati alanında eğitim almaktadır, 1998 yılından bu yana kendi işyerinde çalışmaktadır.

Dr Walid Salem

DO. Brüksel Serbest Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi.

Birgit Schiller

MSc Ost, DO (A), 1996 yılından bu yana fizyoterapist, 2007 yılından bu yana Osteopat; Salzburg’da kendi kliniğinde çalışmaktadır;

Dr. Tobias Schmidt

MSc Ost, DO. Osteopat, doktor, spor alanında bilim adamı, Hamburg Üniversitesi'nde araştırma görevlisi, spor alanında araştırmalar yürütmektedir. OSD’de bilimsel araştırmalar başkanı

Ute Schneider-Milo

MSc Ost, DO, jinekolojik hastalıkların osteopatik tedavisinde uzmanlaşmıştır.

Dr. med. Horst-Peter Schwerdtner

MSc Ost, DO, 1975 yılından bu yana doktor. 1983 yılında Hamm’da bulunan „Klinik für Manuelle Therapie“ (Manüel Terapi Kliniği) ordinatör, 1980 yılından ibaren ostaopati uzmanı olarak çalışmakta.

Dr. med. Marie-Louise Seyen

(D) Ärztin seit 1997, anschließend in der Unfall- und Allgemeinchirurgie tätig, seit 2004 Fachärztin für Chirurgie, Osteopathin seit 2010. Co-Herausgeberin des Buches: Prüfungswissen Osteopathie

Beate Siemers

BSc Ost., DO OSD, kültür bilimi ve tamamlayıcı tıp bölümlerinde master derecesini aldı. Müzik eğitimini çalgı ve vokal bölümnde aldı. 2004’ten itibaren kedni kliniği var. 2009’dan itibaren fasya alanında okutman olarak çalışıyor.

Marlen Skalla

BSc Ost, DO OSD pediatrik osteopati konusunda iki senelik okulu bitirdi, 2007’den itibaren kedni osteopatik kliniği var.

Peter Sommerfeld

MSc Ost, DO (A), BSc Phil. Müzikoloji, sanat tarihi, sanatsal dans ve dans pedagojisi alanlarında eğitimi aldı. Dansa ilgi onu fizyoterapi ve osteopati bölümlerine götürdü. Araştırma-geliştirme bölümünün (Donauuniversität Krems) koordinatörü ve danışmanıdır. Aynı zamanda Vienna Üniversitesinde felsefe bölümüde master eğitimini alıyor. Biomechanik der menschlichen Gelenke, Biomechanik der Wirbelsäule (İnsan eylemlerin biyomekaniği, Omurga biyomekaniği) (Elsevier 2004/2007) ve Morphodynamik in der Osteopathie (Osteopatide morfodinamik) (Hippokrates 2006) kitapların eş-yazarı. Theorien osteopathischen Denkens und Handelns (Osteopatik düşünme ve davranış teorileri) (Hippokrates 2008)‘ın eş-yayıncısı.

Jane Stark

MSc, DO. World Osteopathic Health Organization’da Executive Committee Member üyesiydi. Osteopati tarihi (Still, Littlejohn, Sutherşand biyografileri) ve fasya’nın önemi ve onların klinik uygulamasında uzmanlaşıyor. „Stills Faszienkonzepte“‘nin yazarı ve „Theorien osteopathischen Denkens und Handelns”‘in eş-yazarıdır.

Bettina Thiel

Mühendislik master, biyokimya uzmanlığı, teknik kimya bölümünde eğitimini aldı. Biyokimya ve moleküler kimya alanlarında klinik araştırmaları yaptı. Anestezyoloji konusunda klinik danışmanı.

Paolo Tozzi

Paolo Tozzi MSc Ost, BSc (Hons) Ost, DO, PT, G.Os.C (I) Osteopati ve posturoloji’nde doktora derecesi vardır. Roma School of Osteopathy C.R.O.M.O.N‘un direktörü, İtalya’da ilk veteriner osteopati okulunun direktörüdür (S.Os.V.I) Fasya alanında birçık bilimsel yayının yazarıdır.

Richard Twining

BSc, DO. 2002’de Richard osteopati alanında lisansüstü tasdikname alırken, European School of Osteopathy (ESO)’nun mezunu oldu. Newbury ve Londra’da özel muyenehanelerde çalışıyor. 6 sene boyunca ESO’daki visseral osteopati konusuyla ilgileyen öğretim grubunun yönetmeniydi. Moskova, St Petersburg, Warszawa, Barselona’da okutman olarak çalışıyor. Şu anda Barselona ve OSD’de visseral osteopatii konusunda ders veriyor. Aynı zamanda da New Zeland, Barbados ve İngiltere’de visseral osteopati konusunda lisansüstü kursları veriyor.

Prof. Stephen Tyreman

PhD MA DO (E) British School of Osteopathy’deki Osteopathic Education Development’in dekani. 1974’te BSO bitirdi. 2001’de „The Concept of Function in Osteopathy and Orthodox Medicine’ konusunda doktora tezini yazdı. „Learning in Health and Social Care“ dergisinin yayın kurulunun üyesidir.

Michael Vittoria

Osteopati uzmanı BSc Hons Ost, DO, Pediatrik osteopati uzmanı DPO, İtalya‘da Pediatrik Osteopati Uzmanlar Kurumunun üyesidir.

Ralf Vogt

MSc Ost, DO (D). Havacılık ve uzay mühendisliği bölümü mezunu. Ayrıca, Fascia (Fasya)’nın yazarı. (Elsevier 2011). Şu anda visseral osteopati hakkında yeni kitabını yayınlamak için hazırlıyor.

Yves Waldburger

MSc(Hons)Osteopathy, BSc, DO (CH). 2002'den itibaren osteopati uzmanı, European School of Osteopathy’yi bitirdi, Birçok Avrupa ülkelerinde (örneğin: Russian Academy of Osteopathic Medicine ve Escola d’Osteopatia de Barcelona) ders veriyor. SVO akademik komisyonun üyesi ve İsviçre’de kantonlar arasındaki sınavlarda denetmendir.

Judith Weisz

(Doktor) (D). 2000’den itibaren doctor, 2010’dan itibaren osteopati uzmanı. Diploma tezi: Quality of life of surgical and medical in-patients with relation to their current medication and social back-up

Valeria Alves Ferreira

DO MSc Ost PGCAP. British Osteopatic Association (BOA), London Osteopathic Society (LOS) i General Osteopathic Council (GOsC)’nin üyesi.. Endometriozis hastalarının osteopatik tedavisinin etkinliği ile ilgili araştırma projesinin yönetmeniydi. 19 yıldan beri Londra’nın merkezinde bulunan çok başarılı bir osteopati kliniğini yönetiyor, aynı zamanda Brasilya İleri Eğitim ve Araştırma COBRA Merkezi (Centro Osteopatico Brasileiro de Pesquisas e Tecnicas Avancadas)’nın müdürüdür. Yapı, fasya, visseral ve craniosacral konularını birleştirerek İngiltere ve Brasilya’da lisans üstü kurslarında ders veriyor. OSD ve PAMO için Polonya ve Almanya’da ders veriyor.

Ben Adams DO

BSO mezunu (2008). Klasik ve craniosacral osteopatinin uzmanı. Klasik Osteopati Enstitüsünün üyesi, okutmanı ve danışmanıdır.

Wendy Van Nooten

MSc, 2007’den itibaren DO. Belçik Hollanda, Almanya, Danimarka ve Polonya’da okutman olarak çalışıyor. Kranial alanında uzman.

TOTA Güncel Kurs Programı. Yaklaşan derslerde içerik ve konular ile ilgili güncel bilgilere bloğumuzdan ulaşabilirsiniz.